Wybieramy używany komputer stacjonarny do biura (do tysiąca złotych) – część I

Wybieramy używany komputer stacjonarny do biura (do tysiąca złotych) – część I
marzec 28 12:29 2017 Wydrukuj ten artykuł

Rynek używanych komputerów (zwłaszcza tych poleasingowych) z roku na rok ma się coraz lepiej. Przeciętny konsument jest dziś bardziej świadomy tego, czego chce, niż chociażby kilkanaście lat temu. To po pierwsze. Po drugie – na komputerowym rynku wtórnym można znaleźć prawdziwe perełki i to za naprawdę śmieszne pieniądze. Żeby nie być gołosłownym przygotowaliśmy dla Was zestawienie bardzo dobrych komputerów (z myślą o przeznaczeniu biurowym), których cena (łącznie z ewentualnymi ulepszeniami) nie przekracza kwoty jednego tysiąca złotych.

DELL Optiplex 990 Tower

Wydajny czterordzeniowy procesor Intel Core i5. 4 GB pamięci RAM (DDR3). Dysk twardy o pojemności 250 GB. A wszystko to w cenie 829 zł. Przy założeniu początkowego budżetu w wysokości 1 000 zł, przy zakupie tego modelu DELL-a wciąż mamy 170 zł na rozbudowę sprzętu, ponieważ sklep pro4IT oferuje taką możliwość. Możemy na przykład rozszerzyć pamięć RAM do 8 GB, co będzie kosztować nas 150 zł. Jeśli nie przeszkadza nam lekkie nagięcie ustalonego budżetu, możemy zwiększyć prędkość naszego DELL-a wymieniając dysk HDD na SDD o pojemności 128 GB (koszt 200 zł). Z takim kombajnem z serii biznesowej żadne prace biurowe nie będą dla nas straszne.

Lenovo ThinkCentre M91p

Idealny sprzęt do zastosowań zarówno czysto „domowych”, jak i biznesowych. To, co rzuca się w oczy, jako pierwsze, to obudowa o konstrukcji SSF – dzięki takiemu rozwiązaniu, w zależności od potrzeb użytkującego, możliwa jest praca urządzenia w pozycji pionowej i poziomej. W środku procesor Intel Core i5 (cztery rdzenie, cztery wątki), pół terabajta miejsca na dysku twardym, a także 4 GB pamięci RAM, którą przy niewielkich kosztach dodatkowych (250 zł) można rozszerzyć o dodatkowe 8 GB. Początkowa cena tego urządzenia w sklepie pro4IT wynosi zaledwie 729 zł, co jak na komputer tej klasy jest ceną wręcz śmieszną.

HP Compaq 8200 Elite

Na koniec pierwszej części zestawienia propozycja dla prawdziwych dusigroszy. W ofercie sklepu pro4IT poleasingowego HP Compaqa 8200 Elite można nabyć już za 459 zł! A zatem za mniej niż 500 zł mamy urządzenie klasy biznesowej, które poradzi sobie z większością biurowych zadań. Nawet nie decydując się od razu na dodatkowe ulepszenia, mamy spore możliwości rozbudowy komputera, na przykład wymieniając dysk HDD na SSD, czy rozszerzając pamięć RAM o dodatkowe gigabajty. Warto też wspomnieć o tym, że tak jak każdy używany komputer w ofercie pro4iT, także i HP Compaq 8200 Elite posiada aż 12-miesięczną gwarancję.

  Categories:
Napisz komentarz...

0 Comments

Nie ma jeszcze komentarzy

Możesz być pierwszym, który napisze komentarz.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.