Laptop ma być funkcjonalny

Laptop ma być funkcjonalny
sierpień 12 11:39 2016 Wydrukuj ten artykuł

W przypadku laptopów nie ma złych i dobrych marek. Są tylko sprzęty źle lub dobrze dobrane do naszych preferencji. Kupując laptopa, nie kierujmy się ceną ani marką, ale funkcją, jaką powinien pełnić – radzą eksperci SERVECOM. Na co zwrócić uwagę?

Warto zadać sobie pytania: co chcemy z tym laptopem robić, ile godzin dziennie zamierzamy z niego korzystać, jak duże lub skomplikowane pliki będziemy otwierać i na ilu z nich jednocześnie chcemy pracować. Czy będziemy zabierać laptopa w podróż, czy zamierzamy na nim grać i w jakie konkretnie gry, jakich dodatkowych funkcjonalności potrzebujemy.

Pamiętajmy, że inny laptop lepiej sprawdzi się w pracy, inny w podróży, jeszcze inny podczas rozrywki. Dla kogo jaki sprzęt będzie najlepszy?

Dla podróżujących tu istotna jest gramatura i wielkość laptopa. Im zgrabniejszy i lżejszy model, tym łatwiej będzie go zabrać w podróż. Ciekawą propozycją dla urlopowiczów jest laptop 2w1 – z funkcją tabletu: nieduży, idealny do oglądania filmów i zdjęć, surfowania po Internecie. Jeśli chcemy na nim pracować – po prostu podłączamy klawiaturę. Laptop nie powinien zabierać zbyt wiele miejsca w torebce czy w plecaku, dlatego optymalna przekątna ekranu to 10-11 cali. 4-rdzeniowy procesor w połączeniu z 2 GB pamięci RAM z powodzeniem wystarczy na obsługę kilkunastu zadań jednocześnie. Taki model – KIANO INTELECT X1 HD – można nabyć w Neonet.pl już za 799 zł.

Dla ucznia – młody człowiek będzie używał laptopa do nauki (i oczywiście także do rozrywki), dlatego taki sprzęt musi rosnąć razem z dzieckiem. Optymalne urządzenie powinno posiadać minimum czterordzeniowy procesor, pamięć RAM o pojemności min. 4 GB, dysk twardy o pojemności min. 500 GB. Do nauki warto zakupić też monitor. Taki wydatek to nie tylko inwestycja w komfort pracy, ale również gwarancja, że dziecko będzie korzystać z laptopa przy biurku, zachowując właściwą postawę ciała. Dobry monitor powinien mieć przekątną co najmniej 19 cali, a laptop musi być wyposażony w złącze VGA/HDMI. Przykładowy model laptopa: HP 15-r230nw, cena w Neonet.pl: 2089 zł.

Dla gracza – parametry laptopa dla ucznia tu okażą się już niewystarczające. Wymagający gamer będzie oczekiwał od sprzętu przede wszystkim dużej przekątnej ekranu: nawet 17 cali, potężnego procesora, np. Intel Core i7, nowoczesnego systemu audio, który pozwoli usłyszeć każdy szmer (np. JBL, Bang & Olufsen PLAY), wysoko wydajnej karty graficznej (NVIDIA GeForce GTX), pamięci 8 GB i dysku o pojemności 1000 GB oraz takich dodatków jak podświetlana klawiatura czy system chłodzenia. Przykładowy model: ACER PREDATOR G9-792-72GZ, cena w Neonet.pl: 6499 zł.

Dla pracownika – osoby szukające laptopa do pracy z pewnością zainteresuje zgrabny i nieduży ultrabook z procesorem minimum Intel Core i5, systemem operacyjnym Windows 8 lub 10 i intuicyjnym touchpadem. Ważne, by posiadał więcej portów USB, złącze VGA/HDMI umożliwiające podpięcie monitora, i baterię, która zapewni nawet 10-godzine działanie. W pracy zawodowej liczy się również to, by zawsze mieć pod ręką wszystkie dane i pliki, które są nam akurat potrzebne – dlatego od sprzętu powinniśmy wymagać pamięci 8 GB i dysku 1000 GB. Przykładowy model: LENOVO Y50-70.

  Article "tagged" as:
  Categories:
Napisz komentarz...

0 Comments

Nie ma jeszcze komentarzy

Możesz być pierwszym, który napisze komentarz.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.