Komputery All in One – z czym się je „je”? Odpowiadamy!

Komputery All in One – z czym się je „je”? Odpowiadamy!
Listopad 30 12:56 2016 Wydrukuj ten artykuł

Miniaturyzacja komputerów trwa w najlepsze. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu komputer potrafił zajmować przestrzeń całego mieszkania, a dzisiaj solidne i wydajne podzespoły można zmieścić w obudowie płaskiego ekranu. Popularność komputerów All in One chyba nie powinna nikogo dziwić. Ale czy są one godnym konkurentem pod względem jakości dla przeciętnych blaszaków? Tego nie byłbym taki pewien…

Najpierw jednak o zaletach

A tych jest dość sporo. Wspomnę jeszcze, że ten tekst powstaje właśnie na komputerze All in One, więc refleksje i przemyślenia wynikają poniekąd z autopsji. Przede wszystkim All in One jest ciche niczym kapłan, który złożył śluby milczenia. W porównaniu z przeciętnymi komputerami stacjonarnymi pobierają stosunkowo niewiele energii. W zależności od modelu mogą mieć dotykowe ekrany, mój na szczęście nie ma. Na szczęście, bo pewnie po jednym dniu użytkowania byłby cały upaćkany.

Kto będzie zadowolony?

Na pewno pracownik biurowy, taki jak ja. Służbowy komputer służy mi przede wszystkim to pracy z przeglądarką internetową oraz do użytkowania aplikacji biurowych, głównie edytorów tekstu. Zdarza się, że potrzebuję odtworzyć jakieś multimedia i nigdy nie sprawiło mi to żadnych problemów. Schody zaczęłyby się pewnie wtedy, gdybym uruchomił jakąś bardziej wymagającą grę.

Dla jednego zaleta, dla drugiego wada

Taka a nie inna konstrukcja komputerów AiO sprawia, że urządzenia te niekoniecznie nadają się na przykład dla nałogowych graczy. Bo gdyby się nadawały, zapewne nie byłyby już tak ciche. Wymagające gry, prócz odpowiednich podzespołów, wymagają również stosownych doń systemów chłodzenia, które często zajmują sporo miejsca. A tutaj jednak miejsce jest ograniczone. Inną wadą może być również trudność w dostaniu się do wnętrza komputera, na przykład w celu wymiany uszkodzonego dysku lub dołożenia kości pamięci RAM. Z drugiej strony taka konstrukcja znacząco poprawia komfort transportu komputera AiO.

Czy warto kupować?

Myślę, że tak, zwłaszcza jeśli mamy z góry określone przeznaczenie takiego komputera i nie jest nim granie w gry. Ergonomiczność, rozmiar, cisza podczas użytkowania – mnie to bardzo odpowiada i podejrzewam, że duża część z Was również doceniłaby te walory.

  Article "tagged" as:
  Categories:
Napisz komentarz...

0 Comments

Nie ma jeszcze komentarzy

Możesz być pierwszym, który napisze komentarz.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.