3 nietypowe badania dotyczące smartfonów i ich użytkowników

3 nietypowe badania dotyczące smartfonów i ich użytkowników
styczeń 24 13:30 2017 Wydrukuj ten artykuł

Sami pomyślcie, jak nudny byłby świat bez tych wszystkich sławetnych badań przeprowadzonych przez „amerykańskich naukowców”. Dziesiątki godzin żmudnych analiz, burze mózgów wśród mądrych głów, a na sam koniec publikacja efektów pracy, które… na dobrą sprawę mało kogo interesują i raczej nie wstrzymają efektu cieplarnianego, nie zatkają dziury ozonowej i nie zmuszą przeciętnego Kowalskiego do refleksji nad swoją egzystencją na tym łez padole. Dzisiaj przedstawimy 3 całkiem świeże badania na temat smartfonów, a przede wszystkim – użytkujących je ludzi.

1. Nastolatkowie nie rozstający się ze smartfonami

Szok i niedowierzanie. Według badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez NASK, około 30 procent nastolatków pozostaje cały czas on-line, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdują. A internet – jako narzędzie, które z racji wieku badanej grupy było obecne w jej życiu „od zawsze” – stanowi dlań podstawowe narzędzie komunikacji. W sieci nastolatkowie najchętniej: a) korzystają z serwisów społecznościowych; b) oglądają filmy na YouTube; a aż ok. 80 procent z nich wykorzystuje internet jako narzędzie do pozyskiwania wiedzy, z której rozliczani będą podczas szkolnych zajęć.

Naprawdę jest to szokujące… yyy… czy aby na pewno? Czy tego typu zachowania wśród młodzieży nie są na tyle widoczne, by wystąpiła konieczność poparcia ich badaniami?

2. Widzisz reklamę nowoczesnego smartfona? Podświadomość będzie ci sugerować zniszczenie tego, z którego aktualnie korzystasz

Tak przynajmniej stwierdzili pracownicy Columbia Business School, Harvard Business School oraz Universitety of Michigan. Placówki te przeprowadziły odpowiednie badania, z których wynika jeden bardzo niepokojący fakt: widząc gdzieś reklamę najnowszego telefonu, z aparatem pierdyliard megapikseli i pamięcią wewnętrzną trylion terabajtów (taka tam drobna przesada), zwiększasz ryzyko uszkodzenia modelu, którym posługujesz się na co dzień (no bo i tak jest już stary i nic nie warty). W ten sposób podświadomość usprawiedliwia Twoją chęć wymiany smartfona na lepszy model.

3. Użytkownicy Iphone’ów kłamią częściej od posiadaczy telefonów z Androidem

Całkiem niedawno zaczęto interesować się szukaniem charakterystycznych zachowań wśród użytkowników preferujących konkretny model lub markę telefonów (pro4it.pl). No i jednym z efektów tego typu badań jest teza, iż przeciętny użytkownik smartfonów od Apple jest mniej stabilny emocjonalnie od swojego vis-a-vis, korzystającego z telefonu z systemem Android. Oczywiście ludzie odpowiedzialni za tego typu badania zastrzegli, aby nie wyciągać z nich zbyt daleko idących wniosków.

  Categories:
Napisz komentarz...

0 Comments

Nie ma jeszcze komentarzy

Możesz być pierwszym, który napisze komentarz.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.